Kombi Teknik Servis

Kombi ürünlerinizin garanti kapsamında 1 yıl ücretsiz tamirini ve bakımını yapıyoruz.


Kombi Teknik Servisi


Kombi Servis Arıza Kayıt

Batman Hatay Uşak Yalova


Kombinasyon kazanlarının kısa terimsel karşılığı olan kombi, evsel kullanım için ısınma ve sıcak su ihtiyacını aynı kompakt ünitede birleştirir. Standart veya konvansiyonel kazanlar ise bir tankta depolanan suyu ısıtır. Kombiler, kazanlar içinde bulunan tüm teknik bileşenlerine sahiptir ve tipik olarak kapalı bir merkezi ısıtma sisteminde kullanılmak üzere tasarlanırlar. Kombi, doğrudan şebeke suyuna bağlandığı için ayrı su depolarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır ve sıcak suyu saklama ihtiyacını gidererek suyu anında ısıtır.


Kombi Montajı Nasıl Yapılır?


Kombi cihazlarının çalışma sistemi karmaşıktır ve mümkün olan en iyi, en güvenli montajı gerektirir. Bazı insanlar, kombilerin kompakt olması ve fazladan depo gerektirmemesi gerektiğinden, kombi kurulumunun kolay olduğunu düşünerek hata yaparlar. Sadece son derece tehlikeli değil, aynı zamanda kombi servisi sertifikalı teknisyeni değilseniz kombi kurmak da yasaktır. Yasayı ihlal etmiş olsanız ve daha önce bir kombi kurmuş olmanız gerekir. Gaz-elektrik-su bağlantıları olduğunda, hayatınızı tehlikeye atmak istemezsiniz.


Kombi Her Eve Uygun mudur?


Her bir kombi üreticisi, iyi bir sıcak su akış hızı sağlamak için minimum bir ana su basıncı belirtir. Düşük basınçlı şebeke suyu, sıcak suyun musluklarınızdan veya duşunuzdan zayıf bir ivmeyle akacağı anlamına gelir. Şebeke su basıncınız çok düşükse veya birden fazla banyonuz varsa, geleneksel/konvansiyonel bir kazan daha iyi bir seçim olabilir. Bununla birlikte, kombi ısı çıkışları kurulumdan önce bir kombi servisi tarafından kontrol edilmeli ve yeterli olmalıdır. Yaygın bir hata, kombinin sadece merkezi ısıtma talebine göre boyutlandırılmasıdır.


Modern Bir Kombi Nasıl Çalışır?


Merkezi bir ısıtma ve sıcak su sistemini, sıcak suyu kombiden, radyatörlerden geçiren ve daha sonra daha fazla ısı almak için tekrar hareket ettiren sürekli bir devre olarak düşünebilirsiniz. Sıcak su musluğunu açtığınızda, gaz brülörü ateşlenir ve ısı eşanjörü denilen güçlü bir sistem enerjiyi suya aktarır. Bu sistem sıcak suyun neredeyse anında üretilmesini sağlar. Sıcak suyun daha hızlı bir şekilde verilmesine yardımcı olmak için, modern kombiler ayrıca yerleşik bir ön ısıtma sistemine sahiptir. Bu, daima belirli bir sıcaklıkta tutulan küçük bir su deposudur ve bir musluğu açtığınızda anında sıcak su alacağınız anlamına gelir.


Yoğuşmalı Kombi Nedir?


Konvansiyonel gazlı kombilerde yakıt, kombideki suyu ısıtmak için yandığında egzoz gazları yayar. Bu gazlar çok sıcaktır, ancak bu ısı genellikle bir baca kanalından doğrudan dışarı çıkar ve israf edilir. Yoğuşmalı kombi, ısıtılmış egzoz gazlarından su buharını alarak, sıcak suya yoğunlaştırır, sıcak su veya merkezi ısıtma için ilave ısı olarak kullanılabileceği bir ısı değiştiricisini besleyerek geri kazanır. Bu, suyu ısıtmanın inanılmaz ekonomik yoludur ve şimdi kombi değişimi sırasında bir bina kullanım şartıdır.


Kombi Neden Arızalanır?


Eskime: Kaliteli bir kombi 10-15 yıl ve hatta iyi bir kombi servisi bakımı ile 20 yıldan fazla kullanılabilir. Eskimiş kombi bileşenleri çok çeşitli kombi problemleri yaratabilir, bu yüzden tavsiye edilen kullanım ömrünü geçtikten sonra, daha yeni, daha verimli ve ekonomik bir kombi değiştirme işlemini ciddi olarak düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.


Termostat Arızası: Arızalı bir termostat, kombinizin düzgün şekilde açılıp kapanmasını önleyebilir. Termostat arızaları aynı zamanda kullanım suyunun çok sıcak veya çok soğuk ayarda bırakan kötü sonuçlara neden olabilir. Bir termostat değişimi uzman bir kombi servisi tarafından birkaç dakikada yapılabilecek bir iştir.


Su sızıntısı: Kombi altından sızan bir su kaçağı varsa, bu genellikle kombinizle ilgili ciddi bir sorun olduğunun belirtisidir. Metal yorgunluğu, stres çatlakları ve gevşek contalar su sızıntısına neden olabilir. Profesyonel bir kombi servisi teknisyeninizin ilk sorun belirtisinde kombinize bakması iyi bir fikirdir. 


Ateşleyici/Pilot Işığı Arızası: Gazlı kombiler, ana brülörü ateşlemek için pilot ışıklara ve elektronik ateşleyicilere bağlıdır. Alev kaynağı olmadan kombinizi hiç kullanamazsınız. Bu nedenle, kazanınızın yanması sona erdiğinde sürpriz olmaz, çünkü pilot ışık yanmayacak veya ateşleyici düzgün çalışmayacaktır.


Neden Yıllık Kombi Servisi Bakımı Yaptırmalı yım?


Kombi arızalarının en önemli nedeni bakımlarının ihmal edilmiş olmasıdır. Kötü veya olmayan kombi servisi yıllık bakımı, sisteminizin çok daha kısa sürede ömrünü tüketeceği anlamına gelir. Bakımı göz ardı edilmiş bir kombi, daha fazla enerji tüketir ve daha zayıf performans gösterir. Bu, aynı zamanda evinizin güvenliği ciddi bir tehdit oluşturabilir. Eğer kombiniz, ihmal nedeniyle sürekli arızalar yaşıyorsa veya belirli bir arıza olduğunda bizi 7/24 arayabilirsiniz. Tecrübeli teknik ekibimizin yıllık bakım ve kontrolleri, evinizin güvenliğini sağlarken kombinizin ömrünü uzatmaya ve verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir. 


Müşteri Görüşleri

Bozulan buzdolabımız için servis çağırdık. Hızlı bir şekilde geri dönüş yapıp sorunumuzu çözdüler. Teşekkürler!

- Ayşe DEMİRCİ

İstanbul,  Sultangazi

Gerçekten deneyimli ve güler yüzlü bir ekip. Ayrıca sorunumuza da hemen müdahale ederek, bizi büyük bir mağduriyetten kurtardılar.

- Gökhan ERKAN

İstanbul, Bağcılar

Kredi kartı ile ödeme imkanı çok güzel. Ay sonunda bozulan eşyaları, rahatlıkla tamir ettirebiliyoruz :)

- Figen SAYGIN ERTÜRK

İstanbul, Beylikdüzü

Çok kaliteli hizmet. Harikasınız, çok teşekkür ederim

- Fahrettin KAPLAN

İstanbul, Levent


Hizmet Vereceğimiz Markalar


Günümüzde çeşitli beyaz eşya, klima ve televizyon üretmekte olan marka bulunmaktadır. Kişiler bu markalar içerisinden birine güvenerek ürünlerini satın almaktadırlar. Her üründe olduğu gibi satın almış olduğunuz ürünler belli bir kullanım süresinden sonra artık sizlere sorun çıkarmaya başlayacaklardır. Bu sorun çıkmaya başladığı süre içerisinde firma olarak bizler devreye girmekteyiz.


Teknik servis olarak evinizde ya da iş yerinizde kullanmakta olduğunuz Arçelik, Beko, Profilo ve Bosch gibi beyaz eşya, televizyon ve klime üreticisi markalara hizmet vermekteyiz. Bunların yanında ayrıca Siemens, Ariston, Demir Döküm, Indesit, Miele ve Daikin gibi klima ve üretmiş oldukları diğer bütün ürünlere yönelik tamir, onarım ve montaj işlemleri konusunda hizmet verebilmekteyiz.


Personel Kalitemiz


Bu saymış olduğumuz büyük markaların ürünlerine gerekli işlemleri yapmak adına sizlere yöneltmiş olduğumuz personellerimizin çeşitli özelliklere sahip olmalarına dikkat etmekteyiz. Bünyemiz içerisinde çalışacak olan personelin ilk olarak hizmet vermekte olduğumuz sektör ile alakalı bir eğitim kurumu ya da kurstan eğitim almış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra el becerisi ve iş merakının olması gerekmektedir.


Bunlarla birlikte bünyemiz içerisinde çalışmasını istemekte olduğumuz ekip arkadaşımızın kesinlikle güler yüzlü ve saygılı biri olması son derece önemlidir. Bu konulara önem vermemizin sebebi marka değerimizi koruyup müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Son dönemlerde teknik servis konusunda hizmet vermekte olan firma sayısında bir artış meydana gelmiştir. Bundan dolayı insanlar hangi teknik servis firmasının kaliteli ve işi konusunda hızlı olduğu konusunda kararsız kalmaktadırlar. Bizler teknik servis firma olarak bu sektör içerisinde 1997 yılından beri hizmet vermekte olan bir kuruluşuz. Bundan dolayı sektör içerisinde bizleri tercih etmiş olan kullanıcılarımızın hizmet kalitemizden ve hızımızdan ne kadar memnun kaldıklarını sitemizi ziyaret ederek görebilirsiniz.


Ayrıca ülkemizin 5 ili içerisinde toplamda 11 adet şubemiz ve 250’den fazla personelimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bizlerle iletişime geçme düşünceniz var ama hangi markalara hizmet verdiğimizi düşünüyorsanız eğer sizlere bu başlık içerisinde hangi markalara hizmet verdiğimizi aktaracağız.

Bizi Takip Edin